Dovolená v Ekvádoru

Dovolená v Ekvádoru nabízí zážitky na celý život. S nádhernou divokou přírodou, úžasnou architekturou a pozoruhodnými scenériemi je Ekvádor nejlepším dobrodružstvím pro milovníky přírodních krás, historie a kultury. Ekvádor je nedoceněnou destinací se zázraky na každém rohu.

Dovolená v Ekvádoru na pevnině

Přestože jsou Galapágy na seznamu většiny turistů hodně vysoko, ekvádorská pevnina je také překvapivým a fascinujícím místem k návštěvě. Na této inspirativní cestě budete moci vidět některé z nejvyšších sopek světa, krásné horské jezero Quilotoa, rušná koloniální města, zavítat do Mitad del Mundo nacházejícího se přesně na rovníku, žasnout nad přírodními krásami divoké Amazonie, cestovat starými vlaky a ubytovat se v historických haciendách.

Pojedete po Panamerické dálnici, pravděpodobně nejdelší silnici na světě, spojující Aljašku s Patagonií. Než dorazíte do národního parku Cotopaxi, můžete se kochat působivými vrcholky v Avenida de Volcanos. Zde vás překvapí krásná a zasněžená Cotopaxi, nejvyšší aktivní sopka na planetě. Kromě přírodních krás se můžete také koupat v termálních pramenech nebo se projet se Ďáblovým vlakem strmými skalnatými soutěskami.

Dovolená v Ekvádoru - ohromující Avenida de Volcanos v ekvádorských Andách
Ohromující Avenida de Volcanos v ekvádorských Andách

Dovolená v Ekvádoru na Galapágách

Když dorazíte z pevniny na Galapágy, budete opravdu rozmazlení přírodními krásami a exotickou faunou. Můžete plout z ostrova na ostrov na malých i velkých jachtách nebo se ubytujete na jednom ze dvou obydlených ostrovů a budete vyrážet na denní výlety. Díky šnorchlování budete objevovat úžasný mořský život, něco, o čem ani Charles Darwin nikdy nevěděl! Budete mít také příležitost ve svém volném čase prozkoumat Santa Cruz, ostrov známý obřími želvami a mořskými leguány, stejně jako klidné pláže s bílým pískem v Tortuga Bay. Tyto neuvěřitelné sopečné ostrovy jsou domovem široké škály flóry a fauny, z nichž většina jsou endemické druhy. Je to vysněná destinace pro milovníky divoké zvěře a fotografy přírody.

Dovolená na Galapágách nemůže zklamat
Dovolená na Galapágách nemůže zklamat

Gastronomie Ekvádoru

Dovolená v Ekvádoru vám nabídne také gastronomické zážitky. Kuchyně regionu čerpá přirozenou inspiraci z moře a hojné organické produkce této oblasti. Není překvapením, že velká část jídel se skládá z místně ulovených mořských plodů, jako je tilapie a halibut, a dává se do viche (polévka) a arroz marinero (rýže z mořských plodů). Určitě ochutnejte slavný ceviche, pokrm z čerstvých syrových ryb a podávaný s osvěžujícím salátem z cibule a rajčat. Plody země jsou také nápadně neobvyklé; s kropenatým banánem passionfruit, tropickou cherimoyou, naranjillou podobnou rajčatům a ovocem z arašídového másla, které prý chutná stejně jako oblíbená pomazánka.

Dovolená v Ekvádoru nabízí spoustu gastronomických zážitků
Dovolená v Ekvádoru nabízí spoustu gastronomických zážitků

Seznam podstránek

Externí odkazy

Ať už se těšíte na úžasnou divokou přírodu, dechberoucí krajinu, koloniální kouzlo – nebo všechny tři – tato jedinečná destinace a její přívětiví místní obyvatelé čekají na vaše dobrodružství.

Pokud byste se chtěli dovědět více, jaké speciální události a svátky můžete zažít během vaší dovolené v Ekvádoru, můžete se podívat na tento článek v angličtině s názvem 8 Holiday Traditions to embrace in Ecuador.