Pobřeží Tichého oceánu

Mnoho návštěvníků proudí do Ekvádoru kvůli horám, světově proslulým Galapágám, působivé architektuře španělské éry a tradiční andské kultuře, ten má ale také některé z nejkrásnějších pláží v Jižní Americe.

Ekvádorskému tichomořskému pobřeží dlouhému 2 237 km se spolu s jeho sopečnými vrcholy, národními parky, z nichž nejznámější je asi Machalilla, a amazonským deštným pralesem nedostává vždy času a pozornosti, kterou si zaslouží. Ale ať už je váš itinerář jakkoli zaneprázdněný, zdejší pobřeží stojí za to navštívit, protože nabízí vše od mangrovových lesů, skalnatých výběžků a pozorování velryb až po vodní sporty a samozřejmě jemný písek.

Ochutnáte také skutečný ekvádorský život na břehu oceánu, s pohostinností a skvělými plody moře v řadě nenápadných vesnic a měst, která se rozrůstají o víkendech a státních svátcích, kdy se místní rodiny hrnou k pobřeží.

Samozřejmě, pokud jde přímo o pláže, Galapágy jsou největší atrakcí Ekvádoru, s bílým pískem a jiskřivě tyrkysovou vodou. Existuje však mnoho, i když méně nápadných, pobřežních letovisek v blízkosti měst a vesnic na pevnině, kde si můžete vybrat mezi večírky a resorty plnými atrakcí nebo odlehlými místy s bujným deštným pralesem za zády.

Od Esmeraldas po Huaquillas na hranici Peru je cesta Ruta Spondylus jedním ze způsobů, jak cestovat po celém pobřeží ekvádorského Pacifiku. Začněte v Esmeraldas a pokračujte po ní co nejdále, možná až na samotný jižní cíp poloostrova Santa Elena, kde sušší klima kontrastuje se zbytkem obecně vlhkého pobřeží.

Pobřežní teploty Ekvádoru na rovníku se příliš neliší, což z něj činí celoroční destinaci.