Národní park Machalilla

Národní park Machalilla se nachází podél pobřeží na západní straně Ekvádoru. Park se rozkládá na ploše 750 km2.

Národní park se skládá ze suchých i mlžných lesů, pobřeží a pláží a několika ostrovů.

Křovinná pouštní vegetace zahrnuje kaktusy opuntia, stromy algaroba, kapok a palo santo.

Pozorování ptáků je jednou z mnoha atrakcí, v suchém lese migruje nebo hnízdí více než 270 druhů ptáků. Peruánský puštík, tukan, datel zlatoolivový, papoušek zelený a motmot černý jsou některé z vyhledávaných druhů.

Návštěvníci často rádi pozorují pásovce, leguány a opice roztroušené po celé oblasti, o něco těžší je spatřit plaché jaguáry. Ve vhodném období uvidíte v oceánu velryby.

Existují především tři hlavní místa, která přitahují návštěvníky do národního parku Machalilla: pláž Los Frailes, ostrov Isla de la Plata a komunita a laguna Agua Blanca.

Los Frailes

Los Frailes je jednou z nejčistších pláží v zemi. Vyznačuje se jemným měkkým pískem, křišťálově čistou modrou vodou a je zasazena mezi zvlněné kopce. Mnoho lidí tvrdí, že je to nejkrásnější pláž v Ekvádoru.

Část této ohromné ​​pláže je uzavřena kvůli ochraně hnízdících mořských želv.

Isla de la Plata

Tento ostrov se nachází blízko u ekvádorského pobřeží, takže se na něj dostanete snadněji než na Galapágy. Snazší a levnější přístup z něj dělá oblíbené místo, kde můžete uvidět tereje modronohé, rudonohé a Nazca, kteří jsou jinak oblíbenou atrakcí na Galapágách.

Šnorchlování a potápění jsou skvělé způsoby, jak prozkoumat podmořský svět kolem ostrova. Obří mořské želvy, velké manty a ve vhodném období i velryby přitahují spoustu milovníků podvodního života.

Agua Blanca

Návštěvníci mohou poznat kulturu a historii návštěvou místní komunity Agua Blanca uvnitř národního parku. Na místě je archeologické muzeum a archeologické naleziště, které je svědkem historie. Ruiny v této oblasti mapují historii, pokrývající šest různých kultur, které v regionu v průběhu let žily.

Agua Blanca je ale známá také svým přírodním jezerem, které sice není zrovna působivé svou velikostí, ale je známé svým bahnem, o kterém se říká, že má léčivé účinky pro lidi, kteří trpí nejrůznějšími podrážděními kůže. Místní komunita také nedávno postavila lázeňskou budovu, kde si můžete dopřát tradiční bahenní masáž a bahenní ošetření obličeje ženami z komunity.

Pěší turistika

Oblíbenou aktivitou je pěší turistika po pláži, ostrovech a okolí. Tato oblast je známější pro své plážové aktivity, včetně šnorchlování a potápění, ale turistika je příjemnou doplňkovou aktivitou.

Opičí stezka

Jedná se o exkurzi do lesa Pacoche, kde budete procházet džunglí asi dvě hodiny. Během cesty je velká šance vidět a slyšet opice pobíhající mezi stromy.

Stezka fregatek

Tato stezka se nachází na Isla de la Plata a je hodnocena jako nenáročná. Je to většinou cesta tam a zpět, i když její součástí je i menší okruh. je dlouhá 4,5 km při stoupání 135 m. Přestože túra poskytuje panoramatický výhled na oceán, hlavním cílem je pozorování ptáků.

Stezka Isla de la Plata

Jedná se o okružní stezku, která prochází kolem velké části ostrova Isla de la Plata. Je hodnocena jako snadný trek a nabízí převýšení 240 m při délce 6,5 km. Poskytuje mnoho panoramatických výhledů na ostrov a okolní oceán s možností vidět divoké květiny a divokou zvěř, včetně mnoha druhů ptáků.

Ochrana parku

Národní park Machalilla byl vytvořen k ochraně různé vegetace a mořského prostředí.

Park také chrání tropickou křovinatou poušť, která po celé zemi mizí a ohrožený tropický suchý prales. Pytláctví, odlesňování a komerční rybolov ohrožují přežití divoké zvěře v této oblasti a park jim nabízí potřebné útočiště.

Park je uznán jako mokřad mezinárodního významu. Je to jediné známé místo výskytu albatrosa vlnitého mimo Galapágy.