Seymour Norte

Seymour Norte (North Seymour, Severní Seymour) je pojmenovaný po anglickém šlechtici lordu Hughu Seymourovi. Vznikl vyzdvižením podmořské lávy spolu s Baltrou (také nazývanou South Seymour) a severovýchodní částí ostrova Santa Cruz.

Na počátku třicátých let přemístili členové Hancock Expeditions přibližně 70 suchozemských leguánů z ostrova Baltra na Severní Seymour, aby jim poskytli lepší podmínky pro přežití, protože vysazené kozy ničily jejich přirozené prostředí na Baltře a přispívaly k jejich klesající populaci.

Seymour Norte je nyní domovem téměř 2 500 suchozemských leguánů. Také hostí velké populace terejů modronohých, racků, fregatek a dalších ptáků.

Nejnavštěvovanější místa

Stezka na Seymour Norte

Stezka na Seymour Norte zahrnuje krátkou smyčku nebo alternativní delší smyčku, která návštěvníkům poskytuje dostatek příležitostí k pozorování největší kolonie fregatek na Galapágách, terejů modronohých a suchozemských leguánů, stejně jako lachtanů a mořských leguánů podél pobřeží.

V minulosti byli mořští leguáni na Severním Seymouru pozorováni, jak požírají suchozemskou vegetaci, což je pro tento druh velmi neobvyklé chování.

Mosquera

Tento malý, plochý, písečný ostrůvek o rozměrech 120 x 600 metrů leží v kanálu mezi Baltrou a Seymour Norte a je téměř bez vegetace. Má jednu z největších populací lachtanů a jeho písečné plochy nabízejí návštěvníkům perfektní příležitost pozorovat jejich chování.

Je to také dobré místo k pozorování racků lávových, pobřežních ptáků a krabů Sally.

Potápění a šnorchlování kolem ostrova

V okolí Seymour Norte jsou tři potápěčská místa, která poskytují dobré příležitosti k pozorování lachtanů, velkých hejn ryb, některých žraloků, rejnoků a mořských želv.