Pozorování velryb

Majestátní keporkaci urazí každý rok více než 7000 kilometrů z Antarktidy do teplých vod u Puerto Lopez. Tato ohromující zvířata využívají mořskou oblast zdejšího národního parku Machalilla jako oblast rozmnožování a páření. Je jich vždy několik tisíc a nacházejí se přitom jen několik kilometrů od pobřeží. Velryby se v Ekvádoru zamilují a v příštím roce se vrátí, aby měli mláďata.

Toto představení si nemůžete nechat ujít. Během výletu za nimi můžete pozorovat tyto obry, kteří předvádějí ve vodě akrobatické kousky a „zpívají“ si své písně. Při plavbě podél pobřeží Puerto Lopez vám průvodci poskytnou informace o chování a biologii těchto tvorů. Dozvíte se o složitých sociálních interakcích těchto inteligentních zvířat a o významu ochrany jejich životního prostředí.

Pozorování velryb je možné od června do září, občas je možné i v říjnu.

Na pozorování velryb je možné vyrazit z Puerto López jako na výlet lodí, který kombinuje pozorování velryb se šnorchlováním a trvá celkem přibližně dvě a půl až tři hodiny a organizuje se vždy jednou dopoledne a jednou odpoledne v předem určené časy.

Nebo si můžete výlet za velrybami spojit do celodenního výletu i s průzkumem ostrova Isla de la Plata, kterému se přezdívá Malé Galapágy. Tam můžete uvidět tereje modronohé, tereje rudonohé a Nazca, kteří jsou jinak oblíbenou atrakcí na Galapágách.

Šnorchlování a potápění jsou pak skvělé způsoby, jak prozkoumat podmořský svět kolem ostrova. Obří mořské želvy, velké manty a spousta ryb přitahují spoustu milovníků podvodního života.

Když k tomu přidáte další aktivity v národním parku Machalilla, snadno a příjemně zde strávíte několik dní nabitých zážitky a poznáváním.