Genovesa (Tower)

Ostrov Genovesa, také známý jako Tower Island, je rájem pro pozorovatele ptáků. Domovem jsou zde rozsáhlé kolonie terejů červenonohých, terejů tichmořských a fregatek, což z ní dělá lákavý cíl pro milovníky ptactva.

Ostrov ve tvaru podkovy má sopečnou kalderu, jejíž stěna se částečně zhroutila a vytvořila Velký Darwinův záliv obklopený útesy.

Unikátní geografie ostrova, charakterizovaná zhroucenou kalderou a strmými útesy, přidává na jeho přitažlivosti.

Nejnavštěvovanější místa

Great Darwin Bay

Darwin Bay je zátoka s nedotčenou pláží s bílým pískem, obklopená útesy, kde návštěvníci mohou pozorovat tereje červenonohé a tichmořské, fregatky a další ptáky.

Krátká stezka míří od pláže na západ podél přílivové laguny a pak do skalnatého kopce, který vede k bodu s výhledem na útesy a Darwinův záliv.

V Darwinově zálivu je možnost buď se potápět a šnorchlovat podél vnitřní stěny, nebo jít k vnější stěně, která je méně chráněna před příbojem. Další možností je plavba na kajaku.

Voda v zálivu je velmi bohatá na živiny, takže zde lze nalézt všechny druhy mořského života. Jsou přítomny četné druhy žraloků, přičemž nejhojnější jsou kladivouni. K vidění jsou také lachtani, mořské želvy a příležitostně manty a rejnoci.

Prince Philip’s Steps (El Barranco)

Prince Philip’s Steps je strmá a dramatická stezka, která vede kolonií mořských ptáků plnou života až k útesům vysokým 25 metrů.

Nahoře stezka pokračuje do vnitrozemí a míjí další kolonie mořských ptáků v řídkém lese palo santo. Stezka také poskytuje pohledy na skalní pláně.

Buřňáčci se zde liší od všech ostatních na světě, protože jsou aktivní během dne. Aby se vyhnuli predátorům, vracejí se do hnízdních nor pouze v noci.

Žije zde nejmenší mořský leguán souostroví.