Floreana (Santa Maria, Charles)

Floreana Island, historicky známá jako Charles Island nebo Santa Maria Island, je plná dobrodružství a lidské historie. Byla jedním z prvních ostrovů, které byly osídleny, a uchovává v sobě příběhy raných osadníků a pirátů.

Floreana nabízí příležitost k relaxaci na nedotčených plážích a zajímavostí je Post Office Bay, kde je v provozu jedinečný poštovní systém už od 18. století.

Nejnavštěvovanější místa

Post Office Bay

Post Office Bay je ikonické místo, kde se návštěvníci mohou zapojit do dlouhodobé tradice odkládání a přebírání pošty z jednoho sudu, která sahá až do pirátských dob v 18. století. Najděte dopisy a pohlednice z České republiky, které zde čekají na vyzvednutí a doručení po vašem návratu domů a zanechejte zde na oplátku ty svoje a nechte se překvapit kdo a kdy vám doveze nebo pošle ty vaše.

Cormoran Point

Cormorant Point na ostrově Floreana se vyznačuje zlatozelenou pláží bohatou na olivín. Tyto sopečné krystaly pocházejících ze zemského pláště jsou zodpovědné za jedinečnou barvu písku.

Nedaleko ve vnitrozemí je brakické jezero, které je domovem různých stěhovavých a pobřežních ptáků, mimo jiné ideální pro pozorování plameňáků.

Stezka pokračuje na krásnou pláž s bílým pískem, která je jedním z nejdůležitějších hnízdišť pacifických mořských želv. Z pláže lze spatřit mořské želvy, tereje modronohé vrhající se do vody a malé útesové žraloky plovoucí podél pobřeží při hledání potravy.

U pobřeží si můžete zaplavat nebo šnorchlovat mezi mořskými želvami, útesovými rybami, lachtany a občas útesovými žraloky bílými.

Devil’s Crown

Devil’s Crown je zatopená sopečná křižovatka nabízející vynikající možnosti šnorchlování s pestrobarevnými rybami, mořskými želvami a žraloky.