Chimborazo, Cotopaxi, Andy

Ekvádor je jedinečná země. Má všechny klimatické pásy, oceán, rovník a také to nejdůležitější – spoustu sopek s bílými sněhovými vrcholky!

Nikde na světě nejsou hory tak dostupné. Na většinu vrcholů nad pět i šest tisíc metrů se autem dostanete až do cca 4 000-4 500 metrů nad mořem, pěšky dojdete ten samý den k horské chatě a už jste na začátku výstupu do šesti tisíc metrů, který můžete podniknout následující noc a den.

Cotopaxi

Cotopaxi je jedním z nejoblíbenějších vrcholů Ekvádoru! Je to nejvyšší aktivní sopka v zemi. Přes vysokou nadmořskou výšku (5 897 m) není výstupová trasa na Cotopaxi příliš náročná (kategorie PD, cca 2A).

Statisticky je na tom Cotopaxi také nejlépe v počtu dní jasného počasí ze všech sopek v Ekvádoru a proto z ní můžete často zažít krásné výhledy po okolí.

Vrcholek oblíbeného vulkánu Cotopaxi

Chimborazo

Chimborazo je nejvyšší bod Ekvádoru (6 310 m) a nejvzdálenější bod od středu Země! Před několika staletími byl považován za nejvyšší vrchol planety.

Výstup na Chimborazo je o něco obtížnější než na Cotopaxi (kategorie PD+, 2A-2B) a někdy (v závislosti na stavu trasy) vyžaduje přechod několika úseků na otevřeném ledu strmém asi 40 stupňů.

Výstup na Chimborazo může být skvělým prvním lezeckým zážitkem nad 6 000 m.

Nejvyšší vrchol na Zemi měřeno od středu zeměkoule

Další vrcholy

Před výstupem na Cotopaxi a/nebo Chimborazo je nutné vylézt na několik menších vrcholů, abyste se aklimatizovali. Optimálně aspoň 3-4 přípravné výstupy. Tyto přípravné výstupy mohou být také skvělým zážitkem z hor a krásné přírody.

Oblíbený aklimatizační trek na vulkán Pichincha
Oblíbený aklimatizační trek na vulkán Pichincha

Ve dnech odpočinku mezi výstupy a/nebo po nich můžete navštívit nespočet dalších atrakcí. Památník rovníku u Quita, termální prameny ve městech Baños a Papayacta, amazonský prales, indiánský trh a plantáže růží v Otavalo. A po programu můžete odletět na Galapágy, abyste viděli jedinečnou místní flóru a faunu a nebo si odpočinuli na plážích Tichého oceánu.