Dovolená v Bolívii

Bolívie má více původních obyvatel než kterákoli jiná země v Americe. Pro cestovatele to znamená, že Bolívie nabízí rozmanitou směs multietnických kulturních zážitků, nádherné krajiny a nezapomenutelných dobrodružství. Je stále ještě z velké části nedotčena masovou turistikou, takže ti, kteří mají to štěstí že ji navštíví, se vracejí a básní o její autentické domorodé kultuře a velkolepé přírodní scenérii.

Nejlepší destinace pro vaši dovolenou v Bolívii

Salar de Uyuni – Bolívijské solné pláně

Solné pláně o rozloze 4 000 čtverečních mil jsou jedno z nejplošších míst na světě. Tato pouštní krajina zářivě bílé soli, skalních útvarů a ostrovů posetých kaktusy se zrodila jako výsledek vysychání prehistorického jezera. Jedná se o jednu z nejvýše položených solných pouští na světě (5 000 metrů nad mořem).

Tato krajina vám nabízí dva různé pohledy, ale je obzvláště působivá od ledna do března, kdy si můžete užít období dešťů, kdy se poušť promění v jedinečné zrcadlo vody.

Isla del Sol

Isla del Sol je ostrov dlouhý 10 km a široký 5 km. Je to posvátné místo pro domorodé obyvatelstvo, říká se, že je to místo, kde Bůh Viracocha stvořil lidstvo po velké potopě. Ostrov se nachází v severní oblasti jezera Titicaca, kde se můžete nalodit na katamarán z městečka Copacabana a udělat si krátký výlet a prozkoumat ruiny Inků.

Ostrov je rozdělena do tří komunit: „Yumani“ na jihu, „Challa“, která má bílou písečnou pláž na centrálním východním pobřeží, a „Challapampa“ poblíž severního konce ostrova. Jižní část je nejnavštěvovanější kvůli archeologickým ruinám chrámu Pilko Kaina a molu Yumani.

Laguna Colorada

Laguna Colorada se nachází v Andské národní přírodní rezervaci Eduardo Avaroa a je součástí bolivijské náhorní plošiny. Tato laguna je známá zejména pro svou výjimečnou barvu. Červená barva laguny je způsobena především červenými sedimenty a pigmenty určitých druhů řas, které tam žijí.

Návštěvníci tohoto úžasného místa mohou obdivovat růžové plameňáky Jamese, kteří navštěvují Laguna Colorada, aby se nakrmili.

Civilizace Tiwanaku

Archeologické naleziště Tiwanaku, které se nachází poblíž La Paz a asi patnáct kilometrů jižně od jezera Titicaca, nabízí úžasnou příležitost poznat ruiny jedné z významných domorodých civilizací Bolívie.

Toto místo, považované za hlavní místo předkolumbovské civilizace Tiwanaku, přináší svědectví o životě této civilizace, shromažďuje pozůstatky technik předků, jako je zavlažování, rybolov a stavba budov a silnic.

La Paz

La Paz je sídlem vlády a neoficiální druhé hlavní město Bolívie. Nachází se v západní části střední Bolívie, 68 km jihovýchodně od jezera Titicaca. Město La Paz má díky své nadmořské výšce neobvyklé subtropické vysokohorské klima, s deštivým létem a suchou zimou. La Paz je nejvýše položené hlavní město na světě ve výšce 3 650 metrů.

Teleférico (lanovka) se stala jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí města. V současnosti se jedná o síť 10 km lanovek, které fungují mezi městem La Paz a Alto.

Jezero Titicaca

Jezero Titicaca, které je mezi Bolívií a Peru, je největší jezero v Jižní Americe a je považováno za nejvýše položené splavné jezero na světě ve výšce 3 812 metrů.

Poblíž jihovýchodního břehu jezera leží Tiwanaku, ruiny starověkého městského státu, o kterém se učenci domnívají, že byl předchůdcem říše Inků.

Dnes je tento region směsí rozpadajících se katedrál, pustých altiplanů a šachovnicových polí se zvlněnými kopci a vysokými andskými štíty na pozadí.

Jezero Titicaca je oblíbenou prázdninovou destinací a nezbytným doplňkem vaší dovolené v Bolívii a nebo i v Peru.

Rurrenabaque

Rurrenabaque se nachází mezi Andami a Amazonkou a je považováno za bránu do bolivijské tropické džungle. Rurrenabaque se nachází na severu země a nabízí jedny z nejlepších zážitků z džungle v Jižní Americe. Toto malé město leží na březích Rio Beni v bolivijské Amazonské pánvi. Odtud se můžete vydat na výlety do národního parku Madidi a prozkoumat džungli, pozorovat kajmany, růžové delfíny, opice, hady, pavouky a tropický hmyz.

Standardní itineráře pro vaši dovolenou v Bolívii

Pro zájemce jsme připravili několik standardních itinerářů o různých délkách, které vám umožní poznat různá místa v Bolívii.

4 dny Seznámení s Bolivií

Den 1 La Paz

Den 2 Salar de Uyuni

Den 3 Civilizace Tiwanaku

Den 4 La Paz, odlet

6 dní Zážitky z Bolívie

Den 1 La Paz

Den 2 La Paz, bazilika Copacabana, Isla del Sol, La Paz

Den 3 Salar de Uyuni, městečko Colchani, Tahua

Den 4 Tahua, městečko Coquesa, vulkán Thunupa

Den 5 Civilizace Tiwanaku

Den 6 Tiwanaku, odlet

8 dní Expedice po Bolívii

Den 1 La Paz

Den 2 Sucre

Den 3 Potosi, Salar de Uyuni

Den 4 Colchani, Salar de Uyuni

Den 5 Salar de Uyuni, vulkán Ollagüe

Den 6 Salar de Uyuni, La Paz

Den 7 Civilizace Tiwanaku

Den 8 La Paz, odlet

Programy na míru pro vaši dovolenou v Bolívii

Rádi vám připravíme program který bude zahrnovat vaše preferovaná místa na požadovaný počet dní. Kontaktujte nás!

Dovolenou v Bolívii lze výhodně spojit i s dovolenou v sousedním Peru a s dovolenou v Ekvádoru.