Guayaquil

Město Guayaquil je jedním z nejlidnatějších měst Ekvádoru. Větší slávu má Quito, ale i Guayaquil má co nabídnout, především jeho dobrou atmosféru, barvy, gastronomii a místní lidi a kulturu.

Metropolitní katedrála v Guayaquilu

Původní dřevěná katedrála v Guayaquilu (Catedral de San Pedro) byla po požáru znovu postavena v centru města, ve slavném parku Seminario, a je jedním z míst, která vás v Guayaquilu ihned zaujmou. Tato metropolitní katedrála v novogotickém stylu obklopená parkem má zvláštní kouzlo.

Park leguánů

Město s leguány v centru? Ano, i to je Guayaquil.

Všichni milovníci zvířat budou ohromeni, když uvidí park plný metrových leguánů ve volné přírodě. V parku je najdete všude, dokonce i na lavičkách! A nebojte se, nic vám neudělají.

Park, známý také jako Parque Seminario nebo Parque Bolivar, má jiné druhy leguánů než Galapágy a je jednou z turistických atrakcí Guayaquilu, kterou si nenechte ujít.

V okolí parku se nachází několik oblíbených hotelů, což z něj činí dobré místo pro pobyt v Guayaquilu.

Dalšími místy v okolí jsou památník Simona Bolívara, muzeum a městská knihovna.

Kopec Santa Ana

Jste připraveni zdolat 456 schodů? Udělejte to, odměna stojí za to.

Vedle čtvrti Barrio Las Peñas a pár metrů od Malecónu je kopec Santa Ana (Cerro Santa Ana). Každý dům je zde namalován jinou barvou, což krásně oživuje tuto oblast, která slouží jako vyhlídka na město. Na vrcholu kopce se nachází malá kaple a maják, odkud je jeden z nejlepších výhledů.

Cerro Santa Ana je plné kaváren, uměleckých galerií a řemeslných obchůdků, kde poznáte každodenní život lidí a bohatou ekvádorskou kulturu.

Las Peñas Guayaquil

Říká se, že Guayaquil se zrodil v Las Peñas. Tato čtvrť se nachází na svazích hory Cerro Santa Ana. Je známá svým koloniálním stylem a v Guayaquilu ji rozhodně musíte navštívit.

V roce 1982 byla prohlášena za kulturní dědictví Ekvádoru.

Hodinová věž

Slavná 23 metrů vysoká maurská věž neboli Hodinová věž (Torre del Reloj) se nachází na náměstí Malecón 2000 a je přístupná veřejnosti. Návštěvní doba je od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

Věž je jedinečnou stavbou ve městě Guayaquil. Je postavena ze železobetonu a má čtyři podlaží o rozloze asi 28 metrů čtverečních. Je zakončena kopulí v byzantském stylu. Můžete tam vystoupat po úzkém točitém schodišti.

Malecon 2000

Tato promenáda je jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst v Guayaquilu. Místní obyvatelé i cestovatelé se sem chodí procházet po promenádě a užívat si vánku a kosmopolitního ovzduší.

Nachází se vedle řeky Guayas a je dlouhá asi 2,5 kilometru. Při procházce po Maleconu můžete navštívit historická a symbolická místa města Guayaquil, jako je například Hemiciclo de la Rotonda.

Místní obyvatelé tráví víkendy v jeho zahradách, restauracích a zábavních areálech, jako je například první kino IMAX v Jižní Americe.

Koloniální budovy

Koloniální éra zde zanechala krásné a pestré stavby, které si můžete při návštěvě Guayaquilu prohlédnout i dnes.

Hemiciclo Rotonda

Hemiciclo de la Rotonda, známý také jako památník Bolívara a San Martina, se nachází na Malecon 2000 v centru města.

Pomník byl vytvořen na památku setkání Simóna Bolívara a José de San Martína, které se konalo v roce 1822 a na němž se rozhodovalo o budoucnosti města Guayaquil.