Karneval v Ekvádoru

Karnevalové veselí v Jižní Americe je vždy plné kostýmů, zábavy a pěny. . . hodně pěny. Karneval je původně katolická událost, začal jako oslava dostatku jídla před 40 dny půstu. Karnevalové oslavy v Jižní Americe jsou úžasně rozmanité. Ale sdílejí také mnoho podobností – konkrétně nesou stejného ducha bezstarostného dovádění a nakažlivých párty vibrací. Každá země a dokonce i každé město má během karnevalu svoje specifika zohledňující místní domorodé tradice.

Během sledování tanečníků v peříčkových kostýmech a házením vodních balónků si užijete spoustu další zábavy. Ukážeme vám, jak se liší karnevalové oslavy v několika městech v Ekvádoru.

Quito

Nikdo není v bezpečí, protože děti i dospělí na sebe v ulicích Quita stříkají pěnu. Házejí také vodní balónky, vejce a mouku. Ve starém městě Quita najdete průvody s tanečníky a kapelami oblečenými v tradičních oděvech. Některé z nejlepších karnevalových oslav se však ve skutečnosti konají v menších městech mimo hlavní město země.

Pěnové souboje v Quitu během karnevalu
Pěnové souboje v Quitu během karnevalu

Ambato

Město je nejvíce proslulé svým Festivalem ovoce a květin. Tato pestrobarevná květinová oslava se spoustou čerstvého ovoce se koná každý rok během karnevalu a má pro místní obyvatele zvláštní význam. Začalo to v roce 1950 jako symbol naděje a odolnosti poté, co ničivé zemětřesení v roce 1949 poškodilo většinu města. Festival se každým rokem rozrůstá a v současnosti se může pochlubit obrovským množstvím tanečních souborů. Lidé používají ovoce jako součást oblečení, zejména jablka a hrušky, které jsou v tomto ročním období snadno dostupné, a množství květin. Je zvolena královna Ambato, která řídí festivalové oslavy.

Květinové alegorické vozy v Ambatu
Květinové alegorické vozy v Ambatu

Guaranda

Ambato i Guaranda jsou považovány za hlavní města karnevalu Ekvádoru. Karneval v Guarandě je pulzující čas, kdy lidé denně plní ulice a sledují průvody zářivých plavidel, tanečníků a kapel. Oslavy zahajuje otec Carnival. Je významnou součástí průvodu a slavností. Guaranda je známá svým alkoholickým nápojem Pájaro Azul neboli „Modrý pták“. Účastníkům slavnosti budou pravidelně nabízeny doušky nápoje a hostitelé večírků budou neúnavně trvat na tom, abyste si dali drink. Oslavy večírků na Guarandě se účastní velké davy a můžete očekávat, že vás zasáhne voda, mouka a pěna. Buďte připraveni a kupte si plechovku pěny, abyste mohli oplácet! 🙂

Všeobecné veselí a neustávající průvody
Všeobecné veselí a neustávající průvody

Montañita

Montañita, známá jako ráj surfařů, přitahuje spíše mladé lidi. Večírky, které jsou známé jako místo pro párty po celý rok, jsou během karnevalu ještě větší. Lidé, živá hudba, večírky a šílenství jsou během karnevalu umocněny a ulice jsou plné lidí, kteří se zabývají pěnovými a vodními souboji.

Karneval v Montanite je pro mladé (duchem)
Karneval v Montanite je pro mladé (duchem)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *