Hotely v Quitu

Quito, obklopené krásnými horami, je ideálním výchozím bodem k objevování fantastické přírodní scenérie, kterou Ekvádor nabízí. Hlavní město poskytuje potřebný komfort pro přípravu výletů do nejrozmanitějších destinací: směrem na sever a na jih jsou horské masivy, směrem na západ jsou nádherné pláže Tichého oceánu a směrem na východ se můžete vydat poznat obrovský tropický prales ekvádorské Amazonie.

Z tohoto důvodu není při příjezdu do Quita s ubytováním problém. Síť hotelů v Quitu má podle městské turistické organizace až 40 000 lůžek. Od pětihvězdičkových luxusních hotelů po ubytovny, Quito má velmi širokou škálu možností, které vyhovují potřebám jak obchodních cestujících, tak batůžkářů. Existují hotely provozované mezinárodními řetězci, jako jsou mimo jiné Mercure, Sheraton, Swissotel, Holiday Inn a další a také zde naleznete velkou nabídku nezávislých hotelů a ubytoven vysoké třídy i ekonomické třídy. Můžete zde také najít alternativní možnosti, jako jsou soukromé rezidence, motely nebo apartmány, které návštěvníkům dávají svobodu vybrat si, co nejlépe vyhovuje jejich potřebám.

Hotel Mercure Alameda poblíž čtvrti La Floresta
Hotel Mercure Alameda poblíž čtvrti La Floresta

Řadu ubytovacích zařízení doplňují restaurace národní i mezinárodní kuchyně, kasina, bary s živou hudbou, tělocvičny, bazény, masážní místnosti, aromaterapie, sauna, zasedací a společenské místnosti a business centra. Přístup k těmto službám závisí na místě a ceně.

Tato místa pro ubytování jsou rozmístěna po celém Quitu, nejvíce ale v severní a centrální oblasti. Obecně platí, že hlavní hotely a hostely jsou seskupeny kolem oblasti, která sahá od 12 de Octubre Avenue do okolí parku Bicentenario a na starém letišti na La Prensa Avenue.

Ubytovací místa v Quitu jsou klasifikována podle kategorií: luxusní, první, druhá, třetí a čtvrtá.

Ve městě je devět luxusních hotelů, všechny se nacházejí ve strategických oblastech (tj. nákupní a turistická centra). Hlavní ulice, kterými návštěvníci přijedou, jsou 6 de Diciembre, Av. Amazonas, Av. Patria, Av. Shyris, Av. República, Av. 12 de Octubre, Av. Naciones Unidas a Av. González Suarez. Tyto hotely nabízejí různé služby od velmi pohodlných pokojů až po velké kongresové sály. Ty jsou doporučeny pro služební cesty a prohlídky s průvodcem cestovní kanceláře.

Zbytek hotelů je ekonomičtější a rozmístěný v hlavních ulicích města. Na Amazonas Avenue a Juan León Mera (v srdci turistického a nočního života v Quitu) jsou různé typy ubytování s cenami už od 12 USD za noc.

Jeden z mnoha příjemných, ale ne příliš drahých hostelů v Quitu
Jeden z mnoha příjemných, ale ne příliš drahých hostelů v Quitu

Od roku 2013, kdy se letiště Mariscal Sucre přestěhovalo na nové místo mimo Quito, mnoho nových hotelů otevírá dveře v historickém centru Quita a také turistických čtvrtí Mariscal a la Floresta.

Téměř ve všech ubytováních lze provést rezervaci předem pomocí emailu nebo telefonu. Přestože rozsáhlá síť hotelů v Quitu nebyla nikdy zcela zaplněna, předběžná rezervace zabrání zbytečnému nepohodlí při hledání ubytování až na místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *